הורים יש בכל מקום!

ק.מ.ה מפתחת תכניות בנושאי הורות ומשפחה לשיפור מערכות יחסים ומיישמת אותן בקהילה

"הטוב המשותף" מודל הדברות בין צוותים חינוכיים להורים

תכנית 4700 (הורים ומורים לומדים) במאגר התכניות של משרד החינוך. מחקר שפורסם ב 2015 ע"י האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים קובע כי מעורבות הורים, כאשר היא נעשית בדרך הנכונה והמותאמת לצורכי התלמיד והמשפחה, תורמת להתפתחות הילד בכלל ההיבטים: הלימודי, החינוכי, החברתי והרגשי. האתגר העומד בפני כל מוסד ומנגנון חינוכי הוא מיסוד מערכת היחסים בין הצוותים לבין ההורים, הדרך להשיג מטרה זו היא להתמקד ב"טוב המשותף" בין כל הצדדים ולכן כך גם נקרא המודל המוצע.

מרכזי הורים

בחזון של ק.מ.ה, שירותי הנחיית הורים יהיו נגישים לכלל ההורים לכל אורך שנות חייהם במרחבים קהילתיים שונים. מרכזי הורים הפועלים במרחבי הקהילה ובמרחבים חינוכיים מאפשרים להורה כתובת בכל הנושאים הקשורים להורותו ולמערכות היחסים בבית. לק.מ.ה ידע, ניסיון והכרות עם מודלים רבים ומגוונים של מרכזי הורים ברחבי הארץ. אנחנו כתובת מקצועית לייעוץ והכוונה בהקמת מרכזי הורים ובעלות יכולת מקצועית לפיתוח תכנים ותכניות בתחומי ההורות.

תמיכה בהקמת האגודה הישראלית למנחי הורים

במהלך 2019 הוקמה ועדה מקצועית רבת משתתפים להקמת אגודה למנחי הורים. האגודה תעסוק בין היתר: בייצוג מנחי ההורים בפני הציבור וקובעי מדיניות, בשיתוף פעולה בין מסגרות הכשרת מנחי הורים, בייזום קידום מקצועי והשתלמויות למנחי הורים ועוד. הנהלת ק.מ.ה שותפה ויזמת של תהליך ההקמה.

הורים וילדים על המגרש

התוכנית מציעה מרחב לחוויה משותפת של פעילות הורים וילדים. התוכנית יוצרת מסגרת מובנית ותומכת לפעילות משותפת ולכן מסייעת בחיזוק מערכת היחסים בין ההורה לילד. איך זה עובד? פעם בשבוע לאורך שנת הלימודים, נפגשים קבוצה של הורים וילדים לאימון כדורגל משותף. באימון נוכחים מאמן כדורגל מקצועי ומנחה הורים. האימון מובנה בהתאם למטרות התוכנית בדגש על חיזוק הקשר ויצירת חוויה משותפת בין ההורה לילדו. בשלב מסוים של האימון ההורים מתכנסים למפגש קבוצתי עם מנחה ההורים והילדים ממשיכים באימון. העבודה בקבוצת ההדרכה כוללת עיבוד חוויות מהאינטראקציה המשחקית עם הילדים, שיתוף והתייעצות בדילמות הוריות. התוכנית כוללת פעילויות נוספות כגון: משחקים בין הקבוצות הפועלות בתוכנית, יציאה משותפת לצפייה במשחקי כדורגל ואירועים חברתיים.

שירותי ערך מוסף לארגונים

ק.מ.ה מפעילה עבור ארגונים המעוניינים בערך מוסף משמעותי עבור ההורים העובדים, תכנים ותכניות בתחום ההורות.

ייזום ותמיכה בפרויקטים בפריסה ארצית

אנחנו ארגון עסקי וחברתי ששם לו למטרה לקדם את תחום ההורות בישראל. בזכות מאות המנחים והמנחות בק.מ.ה יש לנו יכולת ליזום, לנהל, לתמוך ולהפעיל פרויקטים רחבי היקף בפריסה ארצית.

צרו קשר למידע נוסף